O soutěži

Projekt Web roku vznikl jako zvláštní subkategorie v rámci soutěží Vodafone Firma roku 2010 a ZlatéStránky.cz Živnostník roku 2010, které mají již mnohaletou tradici a v České republice si našly svou podporu nejenom z řad soutěžících, ale i veřejnosti. Projekt Web roku 2010 byl v letošním roce vyhlášen ve dvou kategoriích - Živnostenský web roku a Firemní web roku. Účast byla automaticky umožněna všem firmám a živnostníkům, jež se přihlásily do soutěží Vodafone Firma roku 2010 a ZlatéStránky.cz Živnostník roku 2010 a do přihlášky vyplnily svou firemní webovou adresu. Firmy, jež se profesionálně věnují tvorbě a správě webových stránek, byly z této soutěže vyjmuty.

Proč vznikl tento projekt?

Našim cílem je pomoci touto cestou ke zkvalitnění internetových prezentací podnikatelských subjektů v České republice. Na základě posouzení přihlášek do soutěží Firma roku i Živnostník roku jsme mimo jiné zjistili, že 2/3 živnostníků vůbec svou webovou prezentaci nemá, mezi firmami je tato situace lepší, ale i přesto u 1/3 firem web uvedený nebyl. V očích podnikatelů je tedy často důležitost dobře vytvořené webové stránky, stejně tak jako internetového marketingu podhodnocována. Přitom dobře vytvořený web má schopnost zvyšovat počet konverzí návštěvníka na zákazníka.

Jakým způsobem jsou nejlepší prezentace vybrány?

Do první porovnávací fáze soutěže se kvalifikují všechny subjekty, jež splňují podmínky vyplývající z pravidel této soutěže. Porota hodnotí webové stránky na základě jejich optimalizace, designu a uživatelské přístupnosti. Z každého kraje postupuje do užšího finále 5 finalistů, z nich pak vzejdou vítězové 14 krajů v kategoriích Živnostenský web roku 2010 a Firemní web roku 2010. Z krajských vítězů pak odborná porota vybere absolutního vítěze soutěže, který získá titul Firemní web roku 2010 a Živnostenský web roku 2010. Absolutní vítězové budou vyhlášeni 2. prosince 2010.

07.12.2010 Aktuálně

V tuto chvíli již známe absolutní vítěze soutěže Web roku 2010. Titul Živnostenský web roku 2010 získala Božena Kvapilíková za webovou stránku www.kvapilik.net. Vítězem v kategorii Firemní web roku 2010 se stala společnost HUDYsport se svou webovou prezentací www.hudy.cz.

čtěte celý článek >>